Прифатено барањето на превозниците дозволениот број патници да биде 75 отсто од возилата

Владата ја прифати согласноста на Комисијата за заразни болести по барањето на група општински и меѓуопштински превозници да се зголеми дозволениот број ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата со ковид-19 предизвика автобуските превозници во земјава лани да забележат историски негативен рекорд во бројот на превезени патници во ...
| | веќе видена | слични

Владината одлука за зголемување на капацитетот во патничкиот превоз е во ред и таа само ќе ни овозможи да работиме, вели за „Слободен печат“, Масер Омерагиќ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во 2020 година со градско-приградскиот превоз во Северна Македонија биле превезени само 40.523.000 патници, покажуваат податоците на Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични

Никола Јовановски од тетовско Теново се надева дека денес нема да го заврши работниот ден без заработка. Со најновата владината одлука организираниот превоз да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прифатено барањето на превозниците дозволениот број патници да биде 75 отсто од возилата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: