Вакцините на „Фајзер“ обезбедени - ама договорот се уште не е финализиран


Министерството за здравство се уште нема потпишано договор со „Фајзер“ за директна набавка на 800.000 вакцини. Од кабинетот на Филипче велат дека се чека на ...
| | веќе видена | слични

Од 20 лица кои биле тестирани на коронавирусот во Србија, шестмина го имале британскиот вид – изјави епидемиологот и член на кризниот штаб д-р Предраг Кон. – ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Недоволниот капацитет на продукција на вакцините против коронавирус, според премиерот Зоран Заев е причина зошто Македонија се уште нема вакцини. Додека во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
| | веќе видена | слични

Кинеската амбасада во земјава има голема желба и подготвеност да се достават вакцините, но се уште нема информација кога ќе пристигнат на нашата територија. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На средбата со претставниците на здравствените институции во Врање, град кој минатата недела беше едно од најголемите жаришта во Србија, се разговараше за ...
| | веќе видена | слични

100 илјади од Спутник, 200 по 200 илјади од Кина, 800.000 од Ковакс и 833.000 од Фајзер. Според пресметките на премиерот Зоран Заев, Македонија засега има два ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денес извести рече дека државата е на чекорот до црвената линија во набавката на вакцини во однос на тоа што има склучено договори со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Одзивот за вакцинација кај граѓаните досега е добар, вели медицинскиот техничар Денис Јанкуловски кој е дел од тимот кој што ги вакцинира граѓаните во ...
сите 373 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вакцините на „Фајзер“ обезбедени - ама договорот се уште не е финализиран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: