Мијалков се пријави во Обвинителството: Бев изолиран со симтоми на Корна, се извинувам на целата македонска јавност


Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков самиот се предаде во Обвинителството. Пред да влезе во обвинителството, тој за Телевизија 24 кажа дека вчера бил ...
| | веќе видена | слични

„Се зборува дека после завршните зборови Мијалков може да побегне“. Ова му го кажала обвинителката Вилма Русковска на министерот Бојан Маричиќ во петокот на 19 ...
| | веќе видена | слични

Откако министерот за правда Бојан Маричиќ потврди дека на неформална средба во петокот, обвинителката Вилма Русковска му кажала „гласина“ дека е можно Сашо ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за правда Бојан Марчиќ денеска потврди дека најверојатно е првиот член во Владата кој дознал дека се подготвува бегство на обвинетиот Сашо Мијалков, ...
| | веќе видена | слични

Обвинителката за организиран криминал, Вилма Русковска, е обвинителот со кој се сретнал министерот за правда, Бојан Маричиќ во петокот кога беа и завршните ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал е обвинителот со кој министерот за правда, Бојан Маричиќ се сретнал во петокот и ...
| | веќе видена | слични

Бојан Маричиќ е министерот кому му било кажано дека е можно дека Сашо Мијалков планира бегство. Тој ова самиот го призна денеска и потврди дека за тоа слушнал ...
| | веќе видена | слични

Притвореникот Сашо Мијалков се наоѓа во истражниот затвор Скопје до правосилноста на пресудата, а каде ќе ја издржува затворската казна зависи од судијата за ...
| | веќе видена | слични

Реков дека одговорност за случајот со Сашо Мијалков ќе има, без разлика што со сите чекори што ги презедоа институциите го принудија да се пријави пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Расте нервозата во белиот дворец откако Христијан Мицкоски повторно, по којзнае кој пат не успеа да го одбрани криминалот. Ниеден обид на ВМРО-ДПМНЕ за ...
сите 280 | | | веќе видена

Искуството покажа дека угостителските објекти се места каде и покрај препораките, превентивните мерки не се почитуваат. Гостите не држат дистанца и има ...
сите 271 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 15 | | | веќе видена

Последниот случај што е поврзан со издавањето официјални патни документи од Македонија ја отвори темата за Балканот како криминална шенген-зона, во која им се ...
сите 287 | | | веќе видена

Од Министерството за внатрешни работи се уште нема ниту соопштение, ниту одржана пресконференција, ниту, пак, најава за такво нешто, за дрогата, односно ...
сите 115 | | | веќе видена

Во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ се врши масовно вакцинирање со вакцината Спутник V, закажани се речиси 3000 термини. Планот е да се достигнат 7000 ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мијалков се пријави во Обвинителството: Бев изолиран со симтоми на Корна, се извинувам на целата македонска јавност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: