На мексиканска мисица ѝ се закануваат 50 години затвор, киднапирала девојки и ги воведувала во проституција

На мексиканската мисица Лора Мохика Ромеро (25) ѝ се заканува затворска казна во висина од 50 години поради подведување девојки во проституција. Таа е обвинета ...
| | веќе видена | слични

Обвинителите се подготвени на Ема Коронел Аиспуро, уапсената сопруга на мексиканскиот нарко бос Ел Чапо, да и понудат нов живот под заштита доколку открие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сопругата на познатиот нарко-бос Ел Чапо Гузман која во понеделникот беше уапсен во САД, наводно намерно им се предала на американските власти за да им открие ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Сопругата на нарко-босот Ел Чапо Гузман беше уапсена во понеделникот на аеродромот во Вирџинија под обвинение за трговија со дрога, а сега е објавена и нејзина ...
| | веќе видена | слични

Американската полиција на аеродромот во Вирџинија ја уапсила Ема Коронел Аиспуро, сопругата на најпознатиот наркобос Хоакин Гузман, попознат како Ел Чапо. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Собранискиот претседател Талат Џафери денеска на седница го опомена пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла од место. ...
сите 438 | | | веќе видена

Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
сите 181 | | | веќе видена

Кривичните пријави поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Левица против собранискиот спикер Талат Џафери и двајцата пратеници од власта кои во скафандер дојдоа на гласање ...
сите 219 | | | веќе видена

Барањето за финансиска поддршка за исплата на плати на работниците за февруари и март 2021 година „образец БФП-ИП/3″ е поставено на платформата на УЈП е-даноци ...
сите 240 | | | веќе видена

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
сите 273 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев попладнево на својот Фејсбук профил упати честитки до пратениците, претседателот на Собранието и до собраниските служби за усвојувањето на ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На мексиканска мисица ѝ се закануваат 50 години затвор, киднапирала девојки и ги воведувала во проституција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: