Костовски: Ако сум виновен уште утре ќе одам во затвор, не сум кукавица да бегам

Сопственикот на Еуростандард банка Трифун Костовски и тројца бизнисмени денеска обвинија за злоупотреби на банката од други банки и порачаа дека државата не ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Одговорните институции немаат коментар во врска со докапитализацијата на Еуростандард банката опишана од Трифун Костовски и јавното признавање за сторен ...
| | веќе видена | слични

Во колумна со наслов “Освестување” бизнисменот Трифун Костовски открива мини афера со 10 милиони евра поврзана со Еуростандард банката во стечај чиј сопственик ...
| | веќе видена | слични

„Ние, оштетените физички и правни лица на Еуростандард банка, делувањето на банкарската мафија во грабежот на нашите лични пари и нивна неказнивост, најдобро ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на своето денешно соопштение, здружението Оштетени штедачи посочи дека институциите на чело со гувернерката Анита Ангеловска Бежоска не ја удостоија ...
| | веќе видена | слични

Никој не коментира за докапитализацијата на Еуростандард банката направена со амин на гувернерката и на начин каков што го опишува Трифун Костовски во својата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во изминативе денови бевме сведоци на неколку официјални изјави на Трифун Костовски како и официјални изјави од страна на Комерцијална банка каде се откриваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Гувернерката на Народна банка Анита Ангеловска-Бежоска да каже дали знае за кривичното дело кое јавно го признава Трифун Костовски и дали високи функционери од ...
| | веќе видена | слични

Штедачите кои имаат влогови до 30 000 евра а кои уште не ги подигнале од Еуростандард банка и годинава ќе се обештетуваат, а кон некои од нив обврските ќе ...
| | веќе видена | слични

Здружението „Оштетени штедачи“, во своето денешно соопштение, уште еднаш посочуваат дека се потврдува криминалот на Еуростандард банка со официјалните изјави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лагите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ на чело со губитникот Христијан Мицкоски се разобличени. Мицкоски продолжува да реди порази, поразен е и од граѓаните, од ...
сите 253 | | | веќе видена

За експремиерот Љубчо Георгиевски нема ништо спорно ако македонската страна ги смени во учебниците називите за Бугарите од типот окупатор, номад или фашист, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претседателката на „Транспаренси интернешенел Македонија“, Слаѓана Тасева, е скептична дека поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање ...
сите 245 | | | веќе видена

Неприфаќањето на Фрчкоски од страна на САД за амбасадор на Македонија е доказ дека Заев и дружината не поминуваат подалеку од Софија велат во соопштение од ...
сите 39 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителен предлог против шестемина учесници на протестите во врска со ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костовски: Ако сум виновен уште утре ќе одам во затвор, не сум кукавица да бегам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: