Спасовски не поднесува оставка, според него системот е виновен за бегството на Мијалков


Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на денешната прес-конференција рече дека најкатегорично ги отфрла шпекулациите за какви било договори за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина“. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
| | веќе видена | слични

На осудениот Сашо Мијалков досега не му е замрзнат никаков имот и допрва надлежните институции ќе утвдуваат дали и што треба да се конфискува. Но долг е патот ...
| | веќе видена | слични

Обвинителката Ленче Ристовска по изрекувањето на пресудите за слаучјот „Таргет Тврдиина“ изјави дека е задоволна од однесената одлука на судот . „Во целина ...
| | веќе видена | слични

Обвинителката Ленче Ристоска демантираше дека таа или колегата знаеле во петокот дека Сашо Мијалков ќе бега. Ако имавме такви сознанија уште на рочиштето ќе ...
| | веќе видена | слични

Во целина сме задоволни од пресудата затоа што се потврдија сите наводи од Обвинителството, рече обвинителката Ленче Ристовска. – Во однос на притворот, ...
| | веќе видена | слични

Кај беше Мијалков, тоа вие треба да ми кажете. Сѐ си мислам во белата палата беше. Зошто да не, слушам до ден-денес за него се чуваат простории, и за него и за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда Бојан Маричиќ денеска на завршната конференција на проектот „За правда – Следење на спроведувањето на Стратегијата за реформи во ...
| | веќе видена | слични

Не само што никој не чувствува одговорност, туку надлежните тврдат дека биле ажурни и се горди на епилогот во „случајот Сашо Мијалков“. Денеска ексдиректорот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СТАВОВИТЕ НА ГЕОГРИЕВСКИ ПОТТИКНАА РЕАКЦИИ Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски реагираше за предлогот кој го даде екс премиерот Љупчо Георгиевски ...
сите 90 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков во “Таргет-Тврдина”, не се следи со видео и аудио надзор како што определи Кривичниот суд, туку издржува куќен притвор со физичко ...
сите 178 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 464 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена

Повеќе од 20 милиони луѓе во Велика Британија примиле барем една доза вакцина против коронавирусот, соопшти денеска министерот за здравство на таа земја, Мет ...
сите 328 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 569 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски не поднесува оставка, според него системот е виновен за бегството на Мијалков

Од:
До кого (е-маил):
Порака: