КОЈ ИМА ПРАВО ДА СЕ ВАКЦИНИРА ВО ПРВАТА ГРУПА ОД КОВИД-БОЛНИЦИТЕ: На голем ризик се и немедицински лица, директорот на „8 Септември“ Костов за Фактор

Во тек е вакцинацијата на здравствените работници, клиничари кои работат во сите ковид-центри низ Македонија, но веќе постои дилема кој смее да биде вакциниран ...
| | веќе видена | слични

Разрешениот секретар од Охридската болница ќе си ја прими и втората доза од вакцината против ковид-19, иако беше казнет што бил вакциниран преку ред, потврдиле ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче два дена не одговара на прашањата како информатичарот од Градската општа болница „8 Септември“ се нашол на списокот за ...
| | веќе видена | слични

Прва доза на анти-ковид вакцина попладнево ја примија 11 здравствени работници од Општата болница во Дебар кои се и најангажирани во лекување на пациенти во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина“. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 518 | | | веќе видена

Јужноафриканскиот сој на коронавирусот кај нас се уште не е детектиран, а околу седумдесетина проценти, според лабораторијата на болницата „Жан Митрев“, а оваа ...
сите 215 | | | веќе видена

СТАВОВИТЕ НА ГЕОГРИЕВСКИ ПОТТИКНАА РЕАКЦИИ Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски реагираше за предлогот кој го даде екс премиерот Љупчо Георгиевски ...
сите 90 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков во “Таргет-Тврдина”, не се следи со видео и аудио надзор како што определи Кривичниот суд, туку издржува куќен притвор со физичко ...
сите 178 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 464 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОЈ ИМА ПРАВО ДА СЕ ВАКЦИНИРА ВО ПРВАТА ГРУПА ОД КОВИД-БОЛНИЦИТЕ: На голем ризик се и немедицински лица, директорот на „8 Септември“ Костов за Фактор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: