Ненад Димитријевиќ полни 23 години, прослави прво во Русија, а вечерва и во Македонија


Тимски дух кој ја красеше македонската кошаркарска репрезентација се покажа и во случајот со изненадувањето кое му беше приредено на Ненад Димитријевиќ, кој го ...
| | веќе видена | слични

Машката селекција на Македонија доби висока „Б“ оценка односно втора по рангирањето на ФИБА за настапите на последниот „балон“ во квалификациите. Најдобро ...
| | веќе видена | слични

Спортскиот директор на Кошаркарската федерација на Македонија Тодор Гечевски смета дека за пласман на ЕП 2022 ни недостигаше малку среќа. Разочан е што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Џејкоб Вајли е нов член на шпанскиот прволигаш и учесник во ФИБА Лигата на шампиони, Сарагоса. – Точно е, го менувам ...
| | веќе видена | слични

Ненад Димитријевиќ без сомнение се очекува и во иднина да биде еден од главните носители на играта во најдобрата македонска репрезентација. Новиот доказ дојде ...
| | веќе видена | слични

Македонската кошаркарска репрезентација оствари две победи на турнирот во Перм, меѓутоа тоа на крајот не се покажа како доволно за да дојдеме до билет за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина“. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 518 | | | веќе видена

СТАВОВИТЕ НА ГЕОГРИЕВСКИ ПОТТИКНАА РЕАКЦИИ Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски реагираше за предлогот кој го даде екс премиерот Љупчо Георгиевски ...
сите 90 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков во “Таргет-Тврдина”, не се следи со видео и аудио надзор како што определи Кривичниот суд, туку издржува куќен притвор со физичко ...
сите 178 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 464 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена

Повеќе од 20 милиони луѓе во Велика Британија примиле барем една доза вакцина против коронавирусот, соопшти денеска министерот за здравство на таа земја, Мет ...
сите 328 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ненад Димитријевиќ полни 23 години, прослави прво во Русија, а вечерва и во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: