Жени, со ваков маж никогаш нема да бидете среќни: 3 јасни знаци дека врската ви е осудена на пропаст

Многу жени се заслепени од емоциите, па често не забележуваат дека животот го поминуваат покрај токсичен партнер кој што ги гуши нивните амбиции и не им ...
| | веќе видена | слични

Мажите се тешка енигма за многу жени, но, во однос на тоа како се однесуваат во нивните врски, лесно е да се заклучи дали се за љ убени во својата партнерка и ...
| | веќе видена | слични

Едно истражување од 2015, организирано од Ловхони, откри дека мажите имаат тенденција да водат љубов наутро. Поточно, помеѓу 6 и 9 часот, додека жените се ...
| | веќе видена | слични

Иако науката вели дека бемките се создаваат исклучиво поради прекумерно производство на меланин, некои антички верувања веруваат дека тие се знаци од нашиот ...
| | веќе видена | слични

 Проблемите во врската или бракот не само што се неизбежни, туку се и потполно нормални, исто како и кавгите кои настануваат поради одредени недоразбирања. А, ...
| | веќе видена | слични

Најмалку три пати неделно, добивам е-пошта од жени кои бараат совет за оженетиот човек со кој моментално се дружат (со други зборови, со кого во моментот се во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тој потенцира дека има системски слабости во постапувањето со лица против кои што се водат истраги против нив, а случајот со поранешниот директор на управата ...
сите 625 | | | веќе видена

Авансната уплата која министерството за здравство ја изврши за набавка на вакцината Синофарм е вратена од кинескиот прозиводител. Ова вчера го соопшти ...
сите 555 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков во “Таргет-Тврдина”, не се следи со видео и аудио надзор како што определи Кривичниот суд, туку издржува куќен притвор со физичко ...
сите 178 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 408 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена

Скопското обвинителство поведе постапка против двајца учесници на насилниот протест, по повод пресудата во случајот „Монструм“. Тие се гонат за кривично дело – ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жени, со ваков маж никогаш нема да бидете среќни: 3 јасни знаци дека врската ви е осудена на пропаст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: