Шекеринска: Очигледно некој ја споделил информацијата со човекот кој требаше да се соочи со правдата


Министерката за одбрана Радмила Шекеринска на прес конференција при посетата на армискиот полигон „Криволак” во врска со последните случувања со Сашо Мијалков ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина“. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
| | веќе видена | слични

На осудениот Сашо Мијалков досега не му е замрзнат никаков имот и допрва надлежните институции ќе утвдуваат дали и што треба да се конфискува. Но долг е патот ...
| | веќе видена | слични

Обвинителката Ленче Ристовска по изрекувањето на пресудите за слаучјот „Таргет Тврдиина“ изјави дека е задоволна од однесената одлука на судот . „Во целина ...
| | веќе видена | слични

Обвинителката Ленче Ристоска демантираше дека таа или колегата знаеле во петокот дека Сашо Мијалков ќе бега. Ако имавме такви сознанија уште на рочиштето ќе ...
| | веќе видена | слични

Во целина сме задоволни од пресудата затоа што се потврдија сите наводи од Обвинителството, рече обвинителката Ленче Ристовска. – Во однос на притворот, ...
| | веќе видена | слични

Кај беше Мијалков, тоа вие треба да ми кажете. Сѐ си мислам во белата палата беше. Зошто да не, слушам до ден-денес за него се чуваат простории, и за него и за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда Бојан Маричиќ денеска на завршната конференција на проектот „За правда – Следење на спроведувањето на Стратегијата за реформи во ...
| | веќе видена | слични

Не само што никој не чувствува одговорност, туку надлежните тврдат дека биле ажурни и се горди на епилогот во „случајот Сашо Мијалков“. Денеска ексдиректорот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СТАВОВИТЕ НА ГЕОГРИЕВСКИ ПОТТИКНАА РЕАКЦИИ Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски реагираше за предлогот кој го даде екс премиерот Љупчо Георгиевски ...
сите 90 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков во “Таргет-Тврдина”, не се следи со видео и аудио надзор како што определи Кривичниот суд, туку издржува куќен притвор со физичко ...
сите 178 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 464 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 569 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска: Очигледно некој ја споделил информацијата со човекот кој требаше да се соочи со правдата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: