Османи: Во Франција, моторот на ЕУ, ја реафирмиравме поддршката за наша интеграција

Остануваме посветени на реформите, на развојот на добрососедските односи и на унапредување на довербата со Бугарија. Ние се гледаме себе како дел од ЕУ и тоа ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа оствари средба со турскиот министер за земјоделство, Бекир Пакдемирли. “Република Северна ...
| | веќе видена | слични

На состанокот е заеднички констатирано дека е отворено ново поглавје во билатералните односи помеѓу Македонија и Хеленската Република и дека во последниве две ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Интензивирање на соработката на полето на безбедноста на храната, здравствената заштита и благосостојбата на животните меѓу Република Северна Македонија и ...
| | веќе видена | слични

Интензивирањето на соработката на полето на безбедноста на храната, здравствената заштита и благосостојбата на животните со Соединетите Американски Држави, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска имаше средба со грчкиот министер за цивилна заштита Михалис Хрисохоидис, на која е разговарано за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ми претставува искрено задоволство и чест што денеска имам можност да бидам домаќин на висока делегација од Министерството за цивилна заштита на Хеленската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина“. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 518 | | | веќе видена

СТАВОВИТЕ НА ГЕОГРИЕВСКИ ПОТТИКНАА РЕАКЦИИ Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски реагираше за предлогот кој го даде екс премиерот Љупчо Георгиевски ...
сите 90 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков во “Таргет-Тврдина”, не се следи со видео и аудио надзор како што определи Кривичниот суд, туку издржува куќен притвор со физичко ...
сите 178 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 464 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена

Повеќе од 20 милиони луѓе во Велика Британија примиле барем една доза вакцина против коронавирусот, соопшти денеска министерот за здравство на таа земја, Мет ...
сите 329 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Во Франција, моторот на ЕУ, ја реафирмиравме поддршката за наша интеграција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: