Компјутерските програмери во декември заработиле во просек по 76 223 денари


И покрај коронакризата во декември лани е забележан висок раст на платите, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика. Просекот на плати се движи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Економските политики што во континуитет ги презема Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев даваат реални, видливи резултати. И во време на пандемија ...
| | веќе видена | слични

Сметководителите под стрес и притисок ги подготвуваат завршните сметки и остануваат на барањето рокот 15 март да се продолжи до 30 април за хартиено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако во најскоро време Собранието не ги донесе законите за петтиот пакет, фирмите може да почнат да отпуштаат, велат од бизнис заедницата. Рокот за исплата на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии

Просечната нето декемвриска плата во Србија била 562 евра, што е за 35 евра повеќе од просечната плата во Црна Гора за тој месец, објавија српските медиуми. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина“. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 575 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков во “Таргет-Тврдина”, не се следи со видео и аудио надзор како што определи Кривичниот суд, туку издржува куќен притвор со физичко ...
сите 178 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 699 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена

Авансната уплата која министерството за здравство ја изврши за набавка на вакцината Синофарм е вратена од кинескиот прозиводител. Ова вчера го соопшти ...
сите 411 | | | веќе видена

Скопското обвинителство поведе постапка против двајца учесници на насилниот протест, по повод пресудата во случајот „Монструм“. Тие се гонат за кривично дело – ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Компјутерските програмери во декември заработиле во просек по 76 223 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: