Притворени двајца Браќа од Битола за марихуана


2 копии
4 копии

Полицијата во пристаништето Месина, на Сицилија, заплени 30 килограми марихуана, која двајца курири се обиделе да ја прошверцуваат во возило на Брзата помош. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Три лица се приведени, а запленети се и над шест килограми марихуана произведена во фабрика за канабис во село Уларци, Кочанско која неовластено била изнесена ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вчера (23.02.2021) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција - Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тројца вработени во фабриката за канабис за медицински цели во кочанското село Уларци одгледувале марихуана за продажба на нелегалниот пазар. Полицијата вчера ...
| | веќе видена | слични

Полицијата вчера приведе три лица – Д.Б.(41) од село Другово, Кичевско, Г.П.(31) од Скопје и А.А.(31) од Кочани, поради основано сомнение за нивна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 969 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков во “Таргет-Тврдина”, не се следи со видео и аудио надзор како што определи Кривичниот суд, туку издржува куќен притвор со физичко ...
сите 178 | | | веќе видена

По кој пат лаже Венко Филипче за стартот на вакцининацијата ни самиот не знае. За последната недела од февруари, оваа изминатава, тој најави какви се не ...
сите 207 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена

Авансната уплата која министерството за здравство ја изврши за набавка на вакцината Синофарм е вратена од кинескиот прозиводител. Ова вчера го соопшти ...
сите 522 | | | веќе видена

Скопското обвинителство поведе постапка против двајца учесници на насилниот протест, по повод пресудата во случајот „Монструм“. Тие се гонат за кривично дело – ...
сите 173 | | | веќе видена

Скандирањето „УЧК“, „Етничка Албанија“, мавтањето со мапи на „Голема Албанија“ како и каменувањето на полицајците кои само си ја вршеа својата работа, за време ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Притворени двајца Браќа од Битола за марихуана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: