ДЗС распиша конкурс за попишувачи и реонски инструктори


5 копии

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски на денешната средба со стопанствениците во Битола, околу прашањето со собирањето на потписи за поништување на ...
| | веќе видена | слични

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
| | веќе видена | слични

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ вечерва е гостин во емисијата на ТВ Алфа „Што не е јасно“. Вечерва од 18:15 часот следете го моето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, на прес-конференција денеска во Ѓорче Петров рече дека за една недела се собрани над 80.000 потписи против ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Пред се сакам да истакнам дека сум премногу задоволен и премногу благодарен на многу македонски граѓани што ни дадоа потпис. Зборувам оној потпис на овие ...
| | веќе видена | слични

Сакам да најавам дека преку 80.000 потписи собравме за една недела, тоа е навистина за поздрав и за восхит. Денеска тука во Ѓорче Петров, повторно сме на терен ...
| | веќе видена | слични

Одговарајќи на прашањето на пратеникот Александар Николоски (ВМРО-ДПМНЕ) на кој начин ќе се бираат попишувачите, дали тие ќе се одбираат според партиска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Повеќе од 80.000 досега имаме собрaно. Таргетот ни е шестоцифрена бројка. Се надевам на повеќе од 100.000 потписи за стопирање на фалсификат пописот, рече ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тој потенцира дека има системски слабости во постапувањето со лица против кои што се водат истраги против нив, а случајот со поранешниот директор на управата ...
сите 625 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков во “Таргет-Тврдина”, не се следи со видео и аудио надзор како што определи Кривичниот суд, туку издржува куќен притвор со физичко ...
сите 178 | | | веќе видена

По кој пат лаже Венко Филипче за стартот на вакцининацијата ни самиот не знае. За последната недела од февруари, оваа изминатава, тој најави какви се не ...
сите 207 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 394 | | | веќе видена

Авансната уплата која министерството за здравство ја изврши за набавка на вакцината Синофарм е вратена од кинескиот прозиводител. Ова вчера го соопшти ...
сите 522 | | | веќе видена

Скопското обвинителство поведе постапка против двајца учесници на насилниот протест, по повод пресудата во случајот „Монструм“. Тие се гонат за кривично дело – ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДЗС распиша конкурс за попишувачи и реонски инструктори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: