„Европа“ вложи 200.000 евра во акции на „Фершпед“

Сава Димитрова, Таки Фити, Горан Антевски, Сашо Наумоски, Александра Максимовска – Стојкова, Ванчо Чифлиганец и Фатмир Етеми членови на Надзорниот одбор на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Познато е името на бегалецот кој е осомничен дека изработувал лажни пасоши за познати меѓународни криминалци. Станува збор за Раиф Мифтари, кој има 39 години. ...
сите 464 | | | веќе видена

Дванаесет мигранти се откриени утрово во превртено возило „мерцедес“ со српски регистерски ознаки, а возачот кој се обидел да ѝ избега на полицијата бил ...
сите 95 | | | веќе видена

Згрутчувањето на крвта е редок, но несакан ефект на вакцината на „АстраЗенека“ што предизвика најмногу контроверзи во светски рамки. Дури и Европската агенција ...
сите 421 | | | веќе видена

Со драстичен пад на побарувачката и финансиски проблеми, се соочуваат македонските занаетчии. Во услови на КОВИД-криза, како што наведуваат, се трудат да го ...
сите 287 | | | веќе видена

За овчарот Златко Божиновски немаше амбулантно возило за да му се спаси живот, но за забава на Зоран Заев и Венко Филипче имаше хеликоптер?!Доколку имаше ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Европа“ вложи 200.000 евра во акции на „Фершпед“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: