Битиќи: Имаме најава за четири нови инвестиции со вредност од над 300 милиони евра и нови 2000 работни места


Вицепремиерот Фатмир Битиќи рече дека не би сакал да ги дели компаниите на странски и домашни и дека она за што сака да зборува се инвестиции на компаниите, ...
| | веќе видена | слични

Додека законите од економските антиковид пакети се заглавени во Собранието, фирмите и граѓаните нема можност да ја добијат помоштта.. Вицепремиерот за ...
| | веќе видена | слични

„Да беше Стопанската комора задолжена да ги донесе вакцините, до сега донесени ќе беа“, со ваков коментар Бранко Азески, првиот човек на Стопанската комора ја ...
| | веќе видена | слични

Царинскиот тарифник којшто ќе биде во насока на зголемување на конкурентноста на компаниите, даночниот календар којшто ќе овозможи поголема даночна ...
| | веќе видена | слични

Компаниите нема да задоцнат со апликациите за финансиска поддршка за плати за февруари ако законското решение влезе во собраниска процедура и биде изгласано ...
| | веќе видена | слични

Тотално ќе биде небитно што донесовме добар Закон за јавни набавки, ако не креираме услови за избор на најдобар економски оператор, им порачаа компаниите на ...
| | веќе видена | слични

Компаниите ќе можат да аплицираат за финансиската поддршка за плати цел март наместо до десетти во месецот. Вицепремиерот Битиќи посочува дека оваа измена е ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи тврди дека рацете на владата се врзани и нема начин да се најде друг модалитет со кој би се излегло во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тврдењето дека многу граѓани се попишале преку користење на VPN апликација е невозможно, бидејќи тоа се регистрира и тие податоци не одат во базата каде се ...
сите 267 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 417 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 355 | | | веќе видена

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја. Во ...
сите 150 | | | веќе видена

„Се зборува дека после завршните зборови Мијалков може да побегне“. Ова му го кажала обвинителката Вилма Русковска на министерот Бојан Маричиќ во петокот на 19 ...
сите 236 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 179 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 264 | | | веќе видена

Бојан Маричиќ три дена знаел за бегството на Мијалков и ништо не преземал, има ли појасен доказ за договорот Заев - Мијалков? Маричиќ ја криел информацијата ...
сите 192 | | | веќе видена

Вчера во 15:20 часот во полициската станица Аеродром, С.К.(77) од Скопје пријавил бил измамен од едно лице.Според пријавеното, околу 14:00 часот лицето дошло ...
сите 339 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Имаме најава за четири нови инвестиции со вредност од над 300 милиони евра и нови 2000 работни места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: