НАСА објави видео од слетувањето на Марс снимено од роверот Perseverance


Инженерите на НАСА минатата недела при спуштањето на роверот „Персеверанс“ на површината на Марс известија дека во падобранот имало скриена порака. На ...
| | веќе видена | слични

Роверот на НАСА „Упорност“ ја испрати на Земјата првата панорамска слика на површината на Марс, објави американската агенција за истражување на вселената. ...
| | веќе видена | слични

НАСА во средата објави спектакуларна панорамска фотографија од Марс, која ја снимал Perseverance во областа каде што слетало роботското возило минатата ...
| | веќе видена | слични

Огромниот падобран што го користеше роверот „Персевиренс“ на НАСА за да слета на Марс содржел тајна порака, благодарение на еден љубител на загатки кој бил дел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тој потенцира дека има системски слабости во постапувањето со лица против кои што се водат истраги против нив, а случајот со поранешниот директор на управата ...
сите 625 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков во “Таргет-Тврдина”, не се следи со видео и аудио надзор како што определи Кривичниот суд, туку издржува куќен притвор со физичко ...
сите 178 | | | веќе видена

По кој пат лаже Венко Филипче за стартот на вакцининацијата ни самиот не знае. За последната недела од февруари, оваа изминатава, тој најави какви се не ...
сите 207 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 394 | | | веќе видена

Авансната уплата која министерството за здравство ја изврши за набавка на вакцината Синофарм е вратена од кинескиот прозиводител. Ова вчера го соопшти ...
сите 521 | | | веќе видена

Скопското обвинителство поведе постапка против двајца учесници на насилниот протест, по повод пресудата во случајот „Монструм“. Тие се гонат за кривично дело – ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАСА објави видео од слетувањето на Марс снимено од роверот Perseverance

Од:
До кого (е-маил):
Порака: