Државниот завод за статистика распиша конкурс за попишувачи и реонски инструктори


Државниот завод за статистика го објави конкурсот за пријавување кандидати за реонски попишувачи и инструктори, кои во периодот од 1 до 21 април треба да ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пријавувањето на јавниот Конкурс за ангажирање реонски попишувачи и реонски инструктори за претстојниот попис на населението, домаќинствата и становите до овој ...
| | веќе видена | слични

Државниот завод за статистика го објави јавниот Конкурс за ангажирање на реонски попишувачи и реонски инструктори за претстојниот Попис на населението, ...
| | веќе видена | слични

Пријавувањето на јавниот Конкурс за ангажирање на реонски попишувачи и реонски инструктори за претстојниот попис на населението, на домаќинствата и на ...
| | веќе видена | слични

Околу 4.000 кандидати пројавиле интерес за попишувачи и реонски инструктори, а на веб-страницата за Попис 2021 се објавени и детални информации за паричниот ...
| | веќе видена | слични

Државниот завод за статистика денеска соопшти дека има добар одзив на јавниот Конкурс за ангажирање на реонски попишувачи и реонски инструктори за претстојниот ...
| | веќе видена | слични

Пријавувањето на учесниците до овој момент се одвива добро и веќе се пријавени  околу 4.000 кандидати заинтересирани за попишувачи и реонски инструктори. ...
| | веќе видена | слични

Срамно е уште не започната операцијата на пописот да се кажува дека попишувачи ќе има само од СДСМ, реагираат од СДСМ Охрид на пресот на ОК на ВМРО ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 290 | | | веќе видена

Зборот не им трае подолго од еден ден, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, коментирајќи ги изјавите на министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 492 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 357 | | | веќе видена

Обвинителката која го води случајот за злоупотребите во Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, ќе побара рокот за истрагата да се ...
сите 118 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери, објави дека 32-та седница ќе се одржи утре. Оваа седница, која во четвртокот остана незавршена бидејќи ...
сите 314 | | | веќе видена

Владата и опозициските партии на Албанците постигнаа договор за законот за државјанство. Детали ќе се соопштат откако предлогот ќе се стави на хартија, со ...
сите 235 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Седат Пекер алијас Џадин Ахмедоски имал лична карта со украден идентитет. Воедно видовме дека Џадин Ахмедовски имал и втор матичен број на име Џеладин ...
сите 222 | | | веќе видена

Дваесет и седум годишен пациент на дијализа доби бубрег од почината донорка Верче Белчовска, која на 6 април почина во сообраќајна несреќа . Претпладнево ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државниот завод за статистика распиша конкурс за попишувачи и реонски инструктори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: