Државниот завод за статистика распиша конкурс за попишувачи и реонски инструктори


Државниот завод за статистика го објави конкурсот за пријавување кандидати за реонски попишувачи и инструктори, кои во периодот од 1 до 21 април треба да ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Пријавувањето на јавниот Конкурс за ангажирање реонски попишувачи и реонски инструктори за претстојниот попис на населението, домаќинствата и становите до овој ...
| | веќе видена | слични

Државниот завод за статистика го објави јавниот Конкурс за ангажирање на реонски попишувачи и реонски инструктори за претстојниот Попис на населението, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државниот завод за статистика го објави јавниот конкурс за ангажирање реонски попишувачи и реонски инструктори за претстојниот попис, кој ќе се спроведе од 1 ...
| | веќе видена | слични

Околу 4.000 кандидати пројавиле интерес за попишувачи и реонски инструктори, а на веб-страницата за Попис 2021 се објавени и детални информации за паричниот ...
| | веќе видена | слични

Државниот завод за статистика денеска соопшти дека има добар одзив на јавниот Конкурс за ангажирање на реонски попишувачи и реонски инструктори за претстојниот ...
| | веќе видена | слични

Пријавувањето на учесниците до овој момент се одвива добро и веќе се пријавени  околу 4.000 кандидати заинтересирани за попишувачи и реонски инструктори. ...
| | веќе видена | слични

Без ни малку срам СДСМ објавува конкурс за попишувачи на својата официјална партиска Фејсбук страница. Ако станува збор за статистичка операција тогаш власта ...
| | веќе видена | слични

Срамно е уште не започната операцијата на пописот да се кажува дека попишувачи ќе има само од СДСМ, реагираат од СДСМ Охрид на пресот на ОК на ВМРО ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот завод за статистика вчера еден ден по официјалниот почеток на пописот излезе со соопштение во кое напомена дека апликацијата за попишување, наменета ...
сите 450 | | | веќе видена

„Се зборува дека после завршните зборови Мијалков може да побегне“. Ова му го кажала обвинителката Вилма Русковска на министерот Бојан Маричиќ во петокот на 19 ...
сите 480 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 443 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 718 | | | веќе видена

Упатените во темите на безбедносните прашања сметаат дека изјавата на бугарскиот претседател Радев во јавноста, во која ги повикува безбедносните служби на ...
сите 274 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по контроверзните предлози на поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за разрешување на македонско бугарскиот спор. Откако првично ...
сите 183 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 349 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 373 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска се огласи во врска со реакциите за правата на бугарската заедница во Македонија. -Во јавноста се појавија реакции ...
сите 41 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државниот завод за статистика распиша конкурс за попишувачи и реонски инструктори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: