Фејзи Азири имал докази кој ги нарача убиствата кај Смилковско, бара Русковска и Јовески да го посетат во Шутка


Обвинетиот Фејзи Азири, пред судот, ги повика јавниот обивнител Љубомир Јовески, и јавната обвинителка за организиран криминал Вилма Русковска да го посетат во ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против двајца учесници на вчерашниот протест за пресудата во предметот „Монструм“ во Скопје, на возраст од ...
| | веќе видена | слични

По вчерашниот насилен протест за случајот „Монструм“, од МВР информираат дека вкупно 11 полициски службеници се повредени. Првично беа пријавени седумина, а ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 11 полициски службеници се здобиле со повреди во вчерашниот протест за „Монструм“, информираат од МВР. За среќа, станува збор за полесни повреди. Во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зоран Заев од опозиција лажеше и палеше народ дека има друга вистина за Монструм, ветуваше докази и нов процес, за на крај да се испостави дека лажел, но ...
| | веќе видена | слични

По речиси три часа од почетокот на демонстративниот марш предмалку заврши протестот за случајот „Монструм“. Откако демонстрантите се разотидоа, се повлече и ...
| | веќе видена | слични

Полицијата ги бара демонстрантите коишто создале нереди, фрлале со камења и вандалски се однесувале на протестот. Осуда за нападите врз новинарските екипи. ...
| | веќе видена | слични

Во денешните протести по пресудата за случајот „Монструм“ беа повредени седум полицајци, а приведени осум лица. Во судирите со полицијата, демонстрантите фрлаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Државниот завод за статистика вчера еден ден по официјалниот почеток на пописот излезе со соопштение во кое напомена дека апликацијата за попишување, наменета ...
сите 459 | | | веќе видена

„Се зборува дека после завршните зборови Мијалков може да побегне“. Ова му го кажала обвинителката Вилма Русковска на министерот Бојан Маричиќ во петокот на 19 ...
сите 523 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 443 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 662 | | | веќе видена

Упатените во темите на безбедносните прашања сметаат дека изјавата на бугарскиот претседател Радев во јавноста, во која ги повикува безбедносните служби на ...
сите 274 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по контроверзните предлози на поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за разрешување на македонско бугарскиот спор. Откако првично ...
сите 183 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 391 | | | веќе видена

Владата најавува ново задолжување преку еврообврзница од 700 милиони евра. Овие пари власта ќе ги позајми пред изборите со што се спрема за нов поткуп. Заев со ...
сите 389 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска се огласи во врска со реакциите за правата на бугарската заедница во Македонија. -Во јавноста се појавија реакции ...
сите 40 | | | веќе видена

Членот на српскиот Кризен штаб, епидемиологот Предраг Кон изјави дека моменталната состојба не може да се игнорира и дека состојбата во Белград е ...
сите 160 | | | веќе видена

„Жал ми е што овие криминални банди успеаја да го срушат СЈО. Наместо криминалците да завршат во затвор, СЈО завршија. Нема да дозволиме да го рушат МВР. Кога ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фејзи Азири имал докази кој ги нарача убиствата кај Смилковско, бара Русковска и Јовески да го посетат во Шутка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: