Граѓаните не почитуваат, МВР казнува за неносење маски


7 копии

Најкарактеристично во санкционирањето на брзото возење е што неколку возачи додека се движеле по булеварот „Маршал Тито" достигнале речиси 140 километри на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии
2 копии

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (01.03.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Програмерката која вчера откри сериозни пропусти во системот за самопопишување, денеска има нова објава на ФБ во групата Сојузен комитет на Програмери на ...
сите 386 | | | веќе видена

Откако министерот за правда Бојан Маричиќ потврди дека на неформална средба во петокот, обвинителката Вилма Русковска му кажала „гласина“ дека е можно Сашо ...
сите 644 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.144 тестирања, а регистрирани ...
сите 447 | | | веќе видена

Бојан Маричиќ три дена знаел за бегството на Мијалков и ништо не преземал, има ли појасен доказ за договорот Заев - Мијалков? Маричиќ ја криел информацијата ...
сите 521 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 198 | | | веќе видена

Ставовите на Љубчо Георгиевски за односите со Бугарија заслужуваат внимание и аргументирана расправа и ни треба подготовка на домашната јавност за темите кои ...
сите 165 | | | веќе видена

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 722 и ...
сите 304 | | | веќе видена

Неколку лица се приведени по насилните протести во Даблин поради рестриктивните мерки кои се на сила во Ирска за заштита од короанвирусот. Стотици луѓе излегоа ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните не почитуваат, МВР казнува за неносење маски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: