На скопскиот аеродром приведени 6 лица, покажале фалсификувани ПЦР тестови

Во неколку одделни случаи вчера полицијата привела шест лица на скопскиот аеродром откако приложиле фалсификувани негативни ПЦР тестови.Вчера во 15.00 часот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии
4 копии

Шест лица биле фатени на скопскиот аеродром со фалсификувани ПЦР-тестови на Ковид-19, кои наводно им биле извадени од лаборатории во Скопје. „Против шест лица, ...
| | веќе видена | слични

Лажни потврди за негативни ПЦР тестови, на „Меѓународниот аеродром“ во Скопје, покажале четворица македонски државјани, но и по еден државјанин на Швајцарија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Против шест лица, меѓу кои четворица македонски државјани, една државјанка на Швајцарија и една на Велика Британија, Основното јавно обвинителство Скопје ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
повеќе

Останато

По однос на нефункционалноста на електронскиот систем за попишување, сметаме дека тоа е само еден показател колку овој попис ќе биде неверодостоен и колку ...
сите 241 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 до денеска до 13:30 часот примиле 2680 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако министерот за правда Бојан Маричиќ потврди дека на неформална средба во петокот, обвинителката Вилма Русковска му кажала „гласина“ дека е можно Сашо ...
сите 382 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 425 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 368 | | | веќе видена

Иванка Василевска, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ вели дека партијата чиј член е смета дека ова нема да претставува попис на резидентното население, оти ...
сите 171 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На скопскиот аеродром приведени 6 лица, покажале фалсификувани ПЦР тестови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: