Нема да бирам вакцина, ќе се вакцинирам кога ќе ми дојде редот: Д-р. Исјановски во пресрет на пристигнувањето на вакцините во Македонија


Д-р. Виктор Исјановски, директор на Здравствен дом Скопје, во денешното гостување во емисијата Студио 10 на ТВ 24 изјави дека сите поликлиники се целосно ...
| | веќе видена | слични

Модуларната болница во Охрид за лекување пациенти заболени од коронавирусот од денеска почнува со работа. Во монтажниот здравствен ковид објект, кој е веднаш ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Модуларната болница е спремна, а со оглед дека се зголемува бројот на заболени, планираме оваа недела да ја отвориме. Добиваме еден објект каде што одма ќе го ...
| | веќе видена | слични

Корона пандемијата која што се уште трае, а особено новата т.н. британска мутација на вирусот негативно влијае врз психичкото здравје на граѓаните. Особено кај ...
| | веќе видена | слични

Одделот за кардиологија и кардиохирургија во Охрид е потенцијално жариште на зараза со британскиот сој на коронавирусот, а веќе се откажани и сите термини кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Одзивот за вакцинација кај граѓаните досега е добар, вели медицинскиот техничар Денис Јанкуловски кој е дел од тимот кој што ги вакцинира граѓаните во ...
сите 373 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема да бирам вакцина, ќе се вакцинирам кога ќе ми дојде редот: Д-р. Исјановски во пресрет на пристигнувањето на вакцините во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: