Нема да бирам вакцина, ќе се вакцинирам кога ќе ми дојде редот: Д-р. Исјановски во пресрет на пристигнувањето на вакцините во Македонија


Д-р. Виктор Исјановски, директор на Здравствен дом Скопје, во денешното гостување во емисијата Студио 10 на ТВ 24 изјави дека сите поликлиники се целосно ...
| | веќе видена | слични

Модуларната болница во Охрид за лекување пациенти заболени од коронавирусот од денеска почнува со работа. Во монтажниот здравствен ковид објект, кој е веднаш ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Модуларната болница е спремна, а со оглед дека се зголемува бројот на заболени, планираме оваа недела да ја отвориме. Добиваме еден објект каде што одма ќе го ...
| | веќе видена | слични

Корона пандемијата која што се уште трае, а особено новата т.н. британска мутација на вирусот негативно влијае врз психичкото здравје на граѓаните. Особено кај ...
| | веќе видена | слични

Одделот за кардиологија и кардиохирургија во Охрид е потенцијално жариште на зараза со британскиот сој на коронавирусот, а веќе се откажани и сите термини кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот завод за статистика вчера еден ден по официјалниот почеток на пописот излезе со соопштение во кое напомена дека апликацијата за попишување, наменета ...
сите 395 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 443 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 640 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по контоверзните предлози на експремиерот Љубчо Георгиевски за надминување на спорот меѓу Бугарија и Македонија. ...
сите 184 | | | веќе видена

Како грешка во чекори го означи министерката за одбрана Радмила Шекеринска состанокот на бугарскиот претседател Румен Радев со шефовите на безбедносните ...
сите 132 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 384 | | | веќе видена

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Иванка Василевска на денешната прес-конференција ја обвини власта дека подготвува политички фалсификат и нерелевантен и фингиран ...
сите 209 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 331 | | | веќе видена

Во нашава земја досега коронавирусот однесе 3.151 живот, или скоро колку што брои жители градот Пехчево. Секој ден бројот на починати од компликации на ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема да бирам вакцина, ќе се вакцинирам кога ќе ми дојде редот: Д-р. Исјановски во пресрет на пристигнувањето на вакцините во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: