ВИДЕО | Рашиди: Бараме одговори за Мијалков, ако не ги добиеме ќе побараме интерпелација за Спасовски


Се ближат локалните избори, ЛДП излезе од пратеничката група во Собранието и реши да настапува самостојно, но потврди дека и понатаму ќе ги поддржува ...
| | веќе видена | слични

Парламентарното мнозинство во Македонија кое брои 62 од вкупно 120 пратеници колку што е вкупниот број во Собранието, освен што е тенко и килаво, истото е и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По речиси еден час доцнење, Собранието денеска ја продолжи 21. седница, на чиј дневен ред се Предлог-законот за дополнување на Законот за финасирање на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На денешната седница на Собранието на Република Македонија процедурално се обрати пратеникот и координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски ...
| | веќе видена | слични

Владејачкото мнозинство не може да обезбеди кворум за работа на Собранието, што ја прави власта нефункционална. Оттаму, ќе поддржиме било каква интерпелација, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Точно е дека речиси три недели нема пленарна седница на Собранието, но за овој период на координациите беше договорено дека се дава на комисиите да ги завршат ...
| | веќе видена | слични

 Владејачкото мнозинство денеска во полн состав во салата, а откако ќе се завршат започнатите седници од октомври и ноември, наредните денови ќе бидат закажани ...
| | веќе видена | слични

По речиси еден месец пауза, пратениците денеска се вратија во собраниските клупи. Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски посочи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот завод за статистика вчера еден ден по официјалниот почеток на пописот излезе со соопштение во кое напомена дека апликацијата за попишување, наменета ...
сите 395 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 443 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 640 | | | веќе видена

Како грешка во чекори го означи министерката за одбрана Радмила Шекеринска состанокот на бугарскиот претседател Румен Радев со шефовите на безбедносните ...
сите 132 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по контоверзните предлози на експремиерот Љубчо Георгиевски за надминување на спорот меѓу Бугарија и Македонија. ...
сите 184 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 384 | | | веќе видена

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Иванка Василевска на денешната прес-конференција ја обвини власта дека подготвува политички фалсификат и нерелевантен и фингиран ...
сите 209 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 331 | | | веќе видена

Во нашава земја досега коронавирусот однесе 3.151 живот, или скоро колку што брои жители градот Пехчево. Секој ден бројот на починати од компликации на ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Рашиди: Бараме одговори за Мијалков, ако не ги добиеме ќе побараме интерпелација за Спасовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: