Дурант ќе го пропушти петтиот натпревар по ред поради повредената тетива


Кошаркарот на Бруклин, Кевин Дурант нема да игра против Сакраменто на средбата закажана за вечер по полноќ. Така, тој ќе го пропушти петтиот натпревар по ред ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Лука Дончиќ беше главен во победата на Далас на гостувањето кај Орландо од 130-124, доминантна партија имаше и Никола Јокиќ, Денвер со 118-112 триумфираше во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Играчите од прсоторите на поранешна Југославија блескаа изминатата ноќ во НБА лигата. Никола Јокиќ, Бојан Богдановиќ и Лука Дончиќ ја минаа границата од 30 ...
| | веќе видена | слични

Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни седум натпревари. Никола Вучевиќ и Лука Дончиќ во балканскиот дуел имаа вистинска револверска пресметка. На крајот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот завод за статистика вчера еден ден по официјалниот почеток на пописот излезе со соопштение во кое напомена дека апликацијата за попишување, наменета ...
сите 278 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 443 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 721 | | | веќе видена

Упатените во темите на безбедносните прашања сметаат дека изјавата на бугарскиот претседател Радев во јавноста, во која ги повикува безбедносните служби на ...
сите 274 | | | веќе видена

„Се зборува дека после завршните зборови Мијалков може да побегне“. Ова му го кажала обвинителката Вилма Русковска на министерот Бојан Маричиќ во петокот на 19 ...
сите 231 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по контроверзните предлози на поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за разрешување на македонско бугарскиот спор. Откако првично ...
сите 183 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 349 | | | веќе видена

Заев и Николовски не може да се борат против корупцијата, зошто тие се извор на корупција. Нема крими афера во која не се спомнува Заев или некој негов близок ...
сите 305 | | | веќе видена

Миладина Монова, доктор по социјална антропологија oд Бугарската академија на науките и уметностите БАНУ, е гостинка вечерва во ТВ21 во дебатниот магазин „Клик ...
сите 41 | | | веќе видена

Ако ние направевме консензус кога се носеше законот, воопшто ќе немаше потреба од перцепција за победници наспроти губитници, која воедно сака да ја наметне ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дурант ќе го пропушти петтиот натпревар по ред поради повредената тетива

Од:
До кого (е-маил):
Порака: