(ВИДЕО) Бајден: Знамињата во САД до петок да бидат спуштени на половина копје за жртвите од пандемијата

САД им оддадоа почит на повеќе од 500.000 жртви на Ковид-19 од почетокот на пандемијата, а претседателот Џо Бајден повика на единство во борбата против неа и ...
| | веќе видена | слични
10 копии

САД мора да се држат до стратегијата на давање две дози вакцини развиени од „Фајзер/Бионтек“ и „Модерна“. Водечкиот американски епидемиолог Ентони Фаучи вели ...
| | веќе видена | слични

Ентони Фаучи, главен експерт за инфективни болести во САД, во неделата изјави дека ќе биде вакциниран со новоодобрена вакцина против Ковид-19, произведена од ...
| | веќе видена | слични

„Џонсон и Џонсон“ е третата вакцина одобрена од американските регулаторни тела, која за разлика од вакцините на „Фајзер“ и „Модерна“ таа се дава во една доза. ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
2 копии
4 копии
2 копии

Претседателот на САД, Џо Бајден изјави дека неговата администрација планира да покрене кампања за едукација на Американците за вакцините против Ковид-19. – Ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 549 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 443 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 580 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по контроверзните предлози на поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за разрешување на македонско бугарскиот спор. Откако првично ...
сите 183 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 382 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 331 | | | веќе видена

Заев и Николовски не може да се борат против корупцијата, зошто тие се извор на корупција. Нема крими афера во која не се спомнува Заев или некој негов близок ...
сите 201 | | | веќе видена

Владата најавува ново задолжување преку еврообврзница од 700 милиони евра. Овие пари власта ќе ги позајми пред изборите со што се спрема за нов поткуп. Заев со ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Бајден: Знамињата во САД до петок да бидат спуштени на половина копје за жртвите од пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: