Уапсена сопругата на мексиканскиот крал на дрогата: Продолжила со работата кога тој завршил зад решетки

Американската полиција на аеродромот во Вирџинија ја уапсила Ема Коронел Аиспуро, сопругата на најпознатиот наркобос Хоакин Гузман, попознат како Ел Чапо. ...
| | веќе видена | слични

Обвинителите се подготвени на Ема Коронел Аиспуро, уапсената сопруга на мексиканскиот нарко бос Ел Чапо, да и понудат нов живот под заштита доколку открие ...
| | веќе видена | слични

Поминаа три месеци од смртта на Диего Армандо Марадона (26. номеври), а дури сега полека но сигурно почнуваат да се појавуваат детали од неговиот живот кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сопругата на познатиот нарко-бос Ел Чапо Гузман која во понеделникот беше уапсен во САД, наводно намерно им се предала на американските власти за да им открие ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Сопругата на нарко-босот Ел Чапо Гузман беше уапсена во понеделникот на аеродромот во Вирџинија под обвинение за трговија со дрога, а сега е објавена и нејзина ...
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните кои примија прва доза од вакцината „Астра Зенека“, а сакаат да се ревакцинираат со истата вакцина, тоа може да го сторат во соседна Србија. ...
сите 399 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 114 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 137 | | | веќе видена

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
сите 95 | | | веќе видена

Вицепоремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, го објасни доделувањето на бесплатни ПЦР-тестови за странци кои ќе дојдат како турустички посетители на ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсена сопругата на мексиканскиот крал на дрогата: Продолжила со работата кога тој завршил зад решетки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: