КБК Шампион најдобар на Првото национално кик-бокс првенство

Каратистите на Макпетрол освоија шест медали на интернационалниот турнир во Тузла, Босна и Херцеговина. Ангела Мојсовска се закити со два медали, едно злато и ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот карате клуб Макпетрол – Скопје изминатиот викенд учествуваше на интернационалниот карате турнир кој се одржа во Босна и Херцеговина, Тузла – опен. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Карате клубот Макпетрол од Скопје викендов учествуваше на интернационалниот карате турнир кој се одржа во Тузла, Босна и Херцеговина. На турнирот учествуваа ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 25. февруари 2021 (ИНПРЕС) – Успешен старт на годината за охридските стрелци. И покрај редуцираните тренинзи, на И Куп во гаѓање со воздушно ...
| | веќе видена | слични

Согласно Протоколот за одржување на тренинзи и натпревари во услови на Ковид-19 пандемија, викендов на стрелиштето Раде Јовчески-Kорчагин во Скопје се одржа I ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Кикбокс Маитаи федерација на Македонија (КМФМ) изминатиов викенд во А1 арената во Скопје го организираше Првото национално кикбокс првенство за 2021 година за ...
| | веќе видена | слични

Кикбокс клубот Шампион е најуспешниот клуб на Првото национално кикбокс првенство кое се одржа изминатиот викенд во Арената „Борис Трајковски“ во организација ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Последно на што работи Владата е нарачка на вакцини и од производителот Астра Зенека, а ако се пресмета вкупно колку активности презедовме за да обезбедиме ...
сите 481 | | | веќе видена

Откако министерот за правда Бојан Маричиќ потврди дека на неформална средба во петокот, обвинителката Вилма Русковска му кажала „гласина“ дека е можно Сашо ...
сите 486 | | | веќе видена

Испратена е пораката дека системот функционира. Треба да знаат граѓаните дека сме на добар пат во јакнењето на правниот систем, рече премиерот Зоран Заев во ...
сите 338 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 218 | | | веќе видена

Ненад Јосифовиќ, вработен во Орка Холдинг, сведочеше на денешното рочиште за предметот „Трезор“, последно од доказната постапка. Јосифовиќ беше меѓу ...
сите 240 | | | веќе видена

Ставовите на Љубчо Георгиевски за односите со Бугарија заслужуваат внимание и аргументирана расправа и ни треба подготовка на домашната јавност за темите кои ...
сите 181 | | | веќе видена

Пропаднаа обвинувањата, лагите и спиновите кои доаѓаа од белиот дворец, за наводни договори со власта за бегството на Сашо Мијалков. Единствена вистина е ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КБК Шампион најдобар на Првото национално кик-бокс првенство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: