Шахпаска: Поддршката за лицата со попреченост продолжува


„Општинската народна кујна е пример на кој можат да се угледаат и другите општини каде што живее население во социјален ризик. Посебно сакам да ја истакнам ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев и министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска во посета на народната кујна во скопската населба Шуто Оризари. „Општинската ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Состојбата поврзана со ковид-пандемијата во детските градинки и центрите за лица со посебни потреби е стабилна. Тие остануваат и натаму отворени, но без ...
| | веќе видена | слични
4 копии

И натаму остануваат отворени детските градинки и центрите за лица со посебни потребни, со оглед на тоа дека таму е ставилна состојбата со Ковид 19, иако и ...
| | веќе видена | слични

Ве известуваме дека денеска, 2.3.2021 година (вторник) со почеток во 10:00 часот премиерот Зоран Заев заедно со министерката за труд и социјална политика ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот завод за статистика вчера еден ден по официјалниот почеток на пописот излезе со соопштение во кое напомена дека апликацијата за попишување, наменета ...
сите 450 | | | веќе видена

„Се зборува дека после завршните зборови Мијалков може да побегне“. Ова му го кажала обвинителката Вилма Русковска на министерот Бојан Маричиќ во петокот на 19 ...
сите 480 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 443 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 718 | | | веќе видена

Упатените во темите на безбедносните прашања сметаат дека изјавата на бугарскиот претседател Радев во јавноста, во која ги повикува безбедносните служби на ...
сите 274 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по контроверзните предлози на поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за разрешување на македонско бугарскиот спор. Откако првично ...
сите 183 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 349 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 373 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска се огласи во врска со реакциите за правата на бугарската заедница во Македонија. -Во јавноста се појавија реакции ...
сите 41 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шахпаска: Поддршката за лицата со попреченост продолжува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: