„Бетовен: Редефиниција“ со Јонијан Илијас Кадеша во Филхармонија

11 копии
3 копии

Бугарскиот пијанист Евгениј Генчев со рециталот „Фантазија“ на 23 февруари, во 20 часот, ќе настапи во Камерната сала на Филхармонија. На програмата се дела од ...
| | веќе видена | слични

По само 10-на дена од одржувањето на „24 илјади бакнежи“, концертот на кој поп класиците од минатото ги пееја Благој Нацоски, Светлана Јовановска и хорот ...
| | веќе видена | слични

Македонија и Бугарија продолжуваат да се уважуваат на културен план, наспроти влошените односи предизвикани од неразумните барања на Софија и бугарската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Тој потенцира дека има системски слабости во постапувањето со лица против кои што се водат истраги против нив, а случајот со поранешниот директор на управата ...
сите 625 | | | веќе видена

Јужноафриканскиот сој на коронавирусот кај нас се уште не е детектиран, а околу седумдесетина проценти, според лабораторијата на болницата „Жан Митрев“, а оваа ...
сите 215 | | | веќе видена

СТАВОВИТЕ НА ГЕОГРИЕВСКИ ПОТТИКНАА РЕАКЦИИ Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски реагираше за предлогот кој го даде екс премиерот Љупчо Георгиевски ...
сите 90 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков во “Таргет-Тврдина”, не се следи со видео и аудио надзор како што определи Кривичниот суд, туку издржува куќен притвор со физичко ...
сите 178 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 408 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче изјави дека е вратен авансот за кинеските вакцини поради „наша безбедност“, додавајќи дека тоа не значи дека тие нема да ...
сите 407 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Бетовен: Редефиниција“ со Јонијан Илијас Кадеша во Филхармонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: