Ѓоковиќ ја зголеми предноста во трката за големите титули


На листата за која АТП ги смета трофеите на гранслем-турнирите, АТП-финалињата, турнирите од мастерс-серијата 1.000 и златниот медал во поединечна конкуренција ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред да го крен е пехарот по деветти пат во кариерата, наменет за победникот на Australian Open, најдобриот тенисер на светот Новак Ѓ оковиќ беше мета на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Со освојувањето на 18. грен слем во кариерата, Новак Ѓоковиќ, повторно ја актуелизира темата за тоа кој е најдобриот тенисер на сите времиња, а голем дел од ...
| | веќе видена | слични

Ако не се случи нешто непредвидено, Мастерс турнирот во Мајами ќе ги спои трите тениски легенди на исто место, после пауза поголема од една година. На листата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот светски рекет број 3, Аргентинецот Давид Налбандијан, по подолго време, му се врати на тенисот по приклучувањето на тренерскиот тим на српскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина“. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 518 | | | веќе видена

СТАВОВИТЕ НА ГЕОГРИЕВСКИ ПОТТИКНАА РЕАКЦИИ Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски реагираше за предлогот кој го даде екс премиерот Љупчо Георгиевски ...
сите 90 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков во “Таргет-Тврдина”, не се следи со видео и аудио надзор како што определи Кривичниот суд, туку издржува куќен притвор со физичко ...
сите 178 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 464 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена

Повеќе од 20 милиони луѓе во Велика Британија примиле барем една доза вакцина против коронавирусот, соопшти денеска министерот за здравство на таа земја, Мет ...
сите 329 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 569 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓоковиќ ја зголеми предноста во трката за големите титули

Од:
До кого (е-маил):
Порака: