И сопругата на Ел Чапо падна поради „семејниот бизнис“

Сопругата на мексиканскиот наркобос, Хоакин Гузман познат како Ел Чапо, е уапсена на меѓународниот аеродром во Вашингтон под сомнение дека е вклучена во мрежа ...
| | веќе видена | слични

Обвинителите се подготвени на Ема Коронел Аиспуро, уапсената сопруга на мексиканскиот нарко бос Ел Чапо, да и понудат нов живот под заштита доколку открие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сопругата на познатиот нарко-бос Ел Чапо Гузман која во понеделникот беше уапсен во САД, наводно намерно им се предала на американските власти за да им открие ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На мексиканската мисица Лора Мохика Ромеро (25) ѝ се заканува затворска казна во висина од 50 години поради подведување девојки во проституција. Таа е обвинета ...
| | веќе видена | слични

Сопругата на нарко-босот Ел Чапо Гузман беше уапсена во понеделникот на аеродромот во Вирџинија под обвинение за трговија со дрога, а сега е објавена и нејзина ...
| | веќе видена | слични

Американската полиција на аеродромот во Вирџинија ја уапсила Ема Коронел Аиспуро, сопругата на најпознатиот наркобос Хоакин Гузман, попознат како Ел Чапо. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Собранискиот претседател Талат Џафери денеска на седница го опомена пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла од место. ...
сите 799 | | | веќе видена

Како што информираа попладнево од Кривичнот суд, прифатена е жалбата на ЈО и донесена е одлука поранешниот генерален секретар да биде испратен во притвор во ...
сите 297 | | | веќе видена

Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
сите 181 | | | веќе видена

200 илјади дози од кинеската вакцина до 28 април ќе пристигнат во државата. Подготвуваме спортски сали за вакцинирање во Куманово, Штип, Кавадарци, Тетово, ...
сите 262 | | | веќе видена

Ситуацијата со коронакризата на ниво на држава е исклучително лоша, но можам да кажам дека во Прилеп можеби е најлоша, посочи денеска од овој град, ...
сите 154 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И сопругата на Ел Чапо падна поради „семејниот бизнис“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: