Вирџинија: Уапсена сопругата на Ел Чапо заради трговија со дрога


2 копии

Обвинителите се подготвени на Ема Коронел Аиспуро, уапсената сопруга на мексиканскиот нарко бос Ел Чапо, да и понудат нов живот под заштита доколку открие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сопругата на познатиот нарко-бос Ел Чапо Гузман која во понеделникот беше уапсен во САД, наводно намерно им се предала на американските власти за да им открие ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На мексиканската мисица Лора Мохика Ромеро (25) ѝ се заканува затворска казна во висина од 50 години поради подведување девојки во проституција. Таа е обвинета ...
| | веќе видена | слични

Сопругата на нарко-босот Ел Чапо Гузман беше уапсена во понеделникот на аеродромот во Вирџинија под обвинение за трговија со дрога, а сега е објавена и нејзина ...
| | веќе видена | слични

Американската полиција на аеродромот во Вирџинија ја уапсила Ема Коронел Аиспуро, сопругата на најпознатиот наркобос Хоакин Гузман, попознат како Ел Чапо. ...
| | веќе видена | слични

Сопругата на мексиканскиот наркобос, Хоакин Гузман познат како Ел Чапо, е уапсена на меѓународниот аеродром во Вашингтон под сомнение дека е вклучена во мрежа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот завод за статистика вчера еден ден по официјалниот почеток на пописот излезе со соопштение во кое напомена дека апликацијата за попишување, наменета ...
сите 395 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 443 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 641 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по контоверзните предлози на експремиерот Љубчо Георгиевски за надминување на спорот меѓу Бугарија и Македонија. ...
сите 184 | | | веќе видена

Како грешка во чекори го означи министерката за одбрана Радмила Шекеринска состанокот на бугарскиот претседател Румен Радев со шефовите на безбедносните ...
сите 132 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 379 | | | веќе видена

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Иванка Василевска на денешната прес-конференција ја обвини власта дека подготвува политички фалсификат и нерелевантен и фингиран ...
сите 209 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 331 | | | веќе видена

Во нашава земја досега коронавирусот однесе 3.151 живот, или скоро колку што брои жители градот Пехчево. Секој ден бројот на починати од компликации на ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вирџинија: Уапсена сопругата на Ел Чапо заради трговија со дрога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: