Производителите на ориз револтирани од ниската откупна цена и доцнењето на субвенциите

Производителите на ориз од кочанско кои денеска излегуваат на протест тврдат дека работат на полињата со загуба и дека се грижат како ќе ја завршат оваа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Седум млади земјоделци од Преспа денеска добија договори за набавка на земјоделска механизација од ИПАРД 2 Програмата. Се работи за околу 65 илјади евра ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за земјоделство, Арјанит Хоџа, заедно со директорот на Агенцијата на финансиска поддршка во земјоделството, Никица Бачовски, и градоначалникот на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, денеска во Општина Ресен ќе додели договори за набавка на приклучна земјоделска ...
| | веќе видена | слични

Во Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој деновиве интензивно се работи на подготовка и исплатата на земјоделските субвенции за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, информира дека денеска се исплатени субвенции во висина од 238,6 милиони денари. Од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Косовската полиција во денешната акција во Агенцијата за развој на земјоделството при Министерството за земјоделство, шумарство и рурален развој на Косово ...
| | веќе видена | слични

Косовската полиција денеска изведе акција во Агенцијата за развој на земјоделството при Министерството за земјоделство, шумарство и рурален развој на Косово, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со трактори и приклучна земјоделска механизација денеска оризопроизводителите го блокираа патниот правец Штип- Кочани, кај село Облешево. Револтирани се затоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 347 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе присуствува на утрешната 36. седница на чиј дневен ред се законите од петтиот пакет мерки, изјави вечерва координаторот на ...
сите 337 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 118 | | | веќе видена

Полицијата разбила организирана криминална група на нарко-дилери, пришто приведени се 6 лица, а запленета е дрога во вредност од над 800 илјади евра. Од МВР ...
сите 74 | | | веќе видена

Дали обвинителството планира да поведе постапка за случувањата врзани со настаните произлезени од паркингот наспроти Холидеј ин, од продажбата на државното ...
сите 237 | | | веќе видена

Верица Белловска од Берово е 20-годишната почината девојка за која нејзиното семејство се согласи да ги донира органите за повеќе пациенти кои имаат потреба од ...
сите 107 | | | веќе видена

По изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека разговарал Јанша кој му потврдил дека тој нема никаков нон пејпер и дека за такво нешто треба да ...
сите 163 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски секојдевно докажува дека е единствен и најголем бранител на криминалот и криминалците. Тој не може да се помири што денес правдата е еднаква ...
сите 314 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Производителите на ориз револтирани од ниската откупна цена и доцнењето на субвенциите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: