Полициски удар врз опозицијата во Грузија: Уапсен лидерот Ника Мелија


6 копии

Грузиската полиција со насилен упад во седиштето на главната опозициска партија „Обединето национално движење“ го уапси лидерот на партијата Ника Мелија, во ...
| | веќе видена | слични

Полицијата на Грузија упадна во канцелариите на партијата на лидерот на опозицијата и го приведе рано утрово, неколку дена откако премиерот поднесе оставка по ...
| | веќе видена | слични

Апсењето уследи неколку дена откако премиерот Георѓи Гахарија поднесе оставка по несогласувањето околу тоа дали да се приведе познатиот политичар во притвор. ...
| | веќе видена | слични

Грузиската полиција упадна во канцелариите на партијата на опозицискиот лидер Ника Мелија и го притворила во вторникот претпладнето, неколку дена оркако ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 969 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков во “Таргет-Тврдина”, не се следи со видео и аудио надзор како што определи Кривичниот суд, туку издржува куќен притвор со физичко ...
сите 178 | | | веќе видена

По кој пат лаже Венко Филипче за стартот на вакцининацијата ни самиот не знае. За последната недела од февруари, оваа изминатава, тој најави какви се не ...
сите 207 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена

Авансната уплата која министерството за здравство ја изврши за набавка на вакцината Синофарм е вратена од кинескиот прозиводител. Ова вчера го соопшти ...
сите 522 | | | веќе видена

Скопското обвинителство поведе постапка против двајца учесници на насилниот протест, по повод пресудата во случајот „Монструм“. Тие се гонат за кривично дело – ...
сите 173 | | | веќе видена

Скандирањето „УЧК“, „Етничка Албанија“, мавтањето со мапи на „Голема Албанија“ како и каменувањето на полицајците кои само си ја вршеа својата работа, за време ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полициски удар врз опозицијата во Грузија: Уапсен лидерот Ника Мелија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: