Ковид – 19 го “зарази” и земјоделството: намалена побарувачка, раст на трошоците за производство, проблеми со откуп, несигурен пласман!

Центарот за истражување и креирање политики и Националната федерација на фармери спроведоа истражување, колку пандемијата удрила врз земјоделството во ...
| | веќе видена | слични

Од министерот Хоџа добиле ветување за нова средба за околу еден месец каде ќе се разговара за сите нивни проблеми бидејќи денешната средба била за квалитетот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонските граѓани цели два дена се буквално „малтретирани“ со веста за запленетата дрога, но и со дилемите дали во шверцот учествувале или не луѓе блиски до ...
сите 240 | | | веќе видена

Граѓаните не сакаат да бидат дел од криминалните и коруптивните активности на власта. Напротив тие заедно со ВМРО-ДПМНЕ се спротивставуваат на овој нарко ...
сите 135 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 282 | | | веќе видена

Над 6 000 текстилни работници во земјава минатата недела се испратени дома, на колективен одмор, кој ќе им трае две недели. Бизнис секторот оваа одлука, која ...
сите 275 | | | веќе видена

Јужна Кореја продолжува со вакцинацијата на лица под 60-годишна возраст со вакцината на АстраЗенека. Корејската агенција за контрола и превенција на болести ...
сите 316 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковид – 19 го “зарази” и земјоделството: намалена побарувачка, раст на трошоците за производство, проблеми со откуп, несигурен пласман!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: