ЕУ со неколку мали санкции за Русија


3 копии

Европска Унија синоќа ја прогласи за непожелна личност шефицата на Делегацијата на Венецуела во Брисел, Клаудиа Салерно, откако Каракас ја протера ...
| | веќе видена | слични

Европската унија го повика својот амбасадор во Куба, Алберт Наваро, да објасни зошто тој потпиша контроверзно писмо до американскиот претседател Josephозеф ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шеснаесет членови на Европскиот парламент побараа од министерот за надворешни работи на ЕУ, Џозеп Борел, да го смени амбасадорот на ЕУ во Куба, Алберт Наваро, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Следната недела ЕУ ќе ги официјализира сите рестриктивни мерки против одговорните за апсењето и осудувањето на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, ...
| | веќе видена | слични

ЕУ воведува санкции кон Русија надоцна до 5 март. Во моментов тече „процесот на подготовка“ и постапката за предвидените санкции ЕУ ќе ја финализира до 5 март ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Европската унија ќе ја заврши постапката за воведување нови санкции кон Москва до 5 март. Одлуката на ЕУ доаѓа откако рускиот опозициски лидер Алексеј Навални ...
| | веќе видена | слични

Венецуела ја прогласи шефицата на дипломатската мисија на ЕУ во земјата, Изабел Брилијанте, за персона нон грата, како одговор на санкциите што ЕУ ги воведе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина“. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 518 | | | веќе видена

Јужноафриканскиот сој на коронавирусот кај нас се уште не е детектиран, а околу седумдесетина проценти, според лабораторијата на болницата „Жан Митрев“, а оваа ...
сите 215 | | | веќе видена

СТАВОВИТЕ НА ГЕОГРИЕВСКИ ПОТТИКНАА РЕАКЦИИ Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски реагираше за предлогот кој го даде екс премиерот Љупчо Георгиевски ...
сите 90 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков во “Таргет-Тврдина”, не се следи со видео и аудио надзор како што определи Кривичниот суд, туку издржува куќен притвор со физичко ...
сите 178 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 464 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ со неколку мали санкции за Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: