Филипче: Досега 1.155 здравствени работници ја примиле вакцината против Ковид-19


Досега 1.155 здравствени работници ја примиле вакцината против Ковид-19, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. „Вакцините се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дефинитивно недоволниот капацитет на продукција и на фајзеровите и на сите други вакцини во светот е причината за доцнењето на вакцините кај нас. Верувам дека ...
| | веќе видена | слични

Нашата земја има превземено се за да добиеме час поскоро вакцини, изјави денеска премиерот Зоран Заев. Тој рече дека државата е на чекорот до црвената линија ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев рече дека државата ја поминала црвената линија во набавката на вакцини. Односно, нарачани биле и повеќе дози отколку што реално нѝ се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во тек е и втора постапка за набавка на уште 200 илјади дози од кинеската вакцина, а формализирани се и документите за набавка на руската вакцина „Спутник“. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

И додека Венко Филипче и Зоран Заев велат дека ако е вратен авансот за кинеските вакцини, бројката на заразени се зголемува. Филипче и Заев уште велат ако е ...
| | веќе видена | слични

Ова вчера го истакна премиерот Зоран Заев, кој рече дека очекува овие денови да има информација од Кина кога ќе почне испораката на вакцините. Посочи дека се е ...
| | веќе видена | слични

Во најкус можен рок, е одговорот на Министерството за здравство на прашањето кога ќе стигнат вакцините од кинескиот производител „Синофарм“, откако Македонија ...
| | веќе видена | слични

С.Македонија одново преговара со кинеските власти, а се размислува и за руската „Спутник“ . Премиерот Зоран Заев рече дека очекува позитивен сигнал од Кина во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 282 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 592 | | | веќе видена

Заев е бранител на криминалот на Рашкоски кој и понатаму може да влијае на сведоците. Рашкоски си дојде со рацете во џебот во судот, а си замина во својот дом ...
сите 354 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Со овие луѓе нема да нѐ биде. Ако некој сѐ уште се прашува зошто, одговорот е: Зборот не им трае подолго од еден ден, нема стратегија, нема план, само провизии ...
сите 161 | | | веќе видена

На Клиниката за кардиохирургија ноќеска беше извршена втората трансплантација на срце во Македонија. Станува збор за 22-годишно момче кое доби срце од почината ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Досега 1.155 здравствени работници ја примиле вакцината против Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: