Заев ќе ја послуша ЕУ за личните карти


2 копии

По повод 1 март – Денот на нула дискриминација, министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, порача дека оваа Влада и Министерството за труд и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска, на 1 март, го одбележуваме Денот на нулта дискриминација. Ден на Обединетите Нации со кој ги повикаа народите да го слават правото на секој да живее ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Штом ќе стапи во сила регулативата на Европската Унија за тајноста на податоците во личните документи, ние треба да ја почитуваме, а бидејќи остануваме на ...
| | веќе видена | слични

Ова е денот кога ја нагласуваме еднаквоста и еднаквиот пристап на сите без исклучок кон човековите права и кон еднаквиот пристап кон општествените ресурси ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпака денеска се сретна со Н.Е. Андреа Силвестри, амбасадорот на Република Италија во нашата држава. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И дефинитивно, во личните карти нема да биде впишана етничката припадност, ова денеска го потврди премиерот Зоран Заев на одговор на новинарско прашање. Имено, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска по повод 1 Март – Денот на нула дискриминација порачува дека секој има право на достоинствен живот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 724 | | | веќе видена

Аферата „Мафија“ доби меѓународни пропорции. Издавањето на официјалните пасоши и документи од страна на МВР на светски криминалци, нарко босови, мафијаши и ...
сите 589 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, во вчерашното гостување на Телма кажа дека доколку нема правни механизми и опции, одобрението за градба за ...
сите 100 | | | веќе видена

Принцот Хари допатувал во текот на ноќта меѓу неделата и понеделникот од Лос Анџелес во Лондон за да присуствува на погребот на неговиот дедо, војводата од ...
сите 179 | | | веќе видена

Денес е Светски ден на здравјето. Се одбележува секоја година на 7 април и секоја година скренува внимание на специфична здравствена тема која ги загрижува ...
сите 51 | | | веќе видена

Бугарскиот министер за здравство, Костадин Ангелов, изјави дека вакцината „Астра Зенека“ ќе биде повлечена доколку интересот за неа во земјата целосно се ...
сите 472 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев ќе ја послуша ЕУ за личните карти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: