Пецаков: Очекуваме до крајот на неделата преку 100 илјади граѓани да дадат поддршка за фер, веродостоен и европски попис


Охрид, 22. февруари 2021 (InPress) – Денеска е трет ден откако се собираат потписи под мотото „Стави потпис за вистински попис“ насекаде низ Македонија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иванка Василевска, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „24 Анализа“ зборуваше за пописот каде посочи дека ВМРО-ДПМНЕ смета ...
| | веќе видена | слични

Најважно за сите е да имаме доволно точни, навремени и квалитетни информации, што ќе придонесе за развој, во овој момент најмалку размислуваме за санкции, рече ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вечерва пратеникот Иван Јорданов, од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ гостуваше во емисијата „Што не е јасно“ на ...
| | веќе видена | слични

Овој модел по кој планираат да го спроведат пописот е невиден, дијаспора се попишува со апликација, а меѓународните стандарди велат се попишува резидентно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Иванка Василевска, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ вели дека партијата чиј член е смета дека ова нема да претставува попис на резидентното население, оти ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Првпат во модерните земји ќе има попис на ваков начин, односно дијаспората да се попише со апликација. Стандардите на Евростат и на ОН се дека се попишуваат ...
| | веќе видена | слични

„Во оваа изборна година сигурно знаеме дека ќе имаме локални избори, но посакувам да има и предвремени парламентарни избори, бидејќи не оди на добро целата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските граѓани цели два дена се буквално „малтретирани“ со веста за запленетата дрога, но и со дилемите дали во шверцот учествувале или не луѓе блиски до ...
сите 240 | | | веќе видена

Граѓаните не сакаат да бидат дел од криминалните и коруптивните активности на власта. Напротив тие заедно со ВМРО-ДПМНЕ се спротивставуваат на овој нарко ...
сите 135 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 282 | | | веќе видена

Над 6 000 текстилни работници во земјава минатата недела се испратени дома, на колективен одмор, кој ќе им трае две недели. Бизнис секторот оваа одлука, која ...
сите 275 | | | веќе видена

Јужна Кореја продолжува со вакцинацијата на лица под 60-годишна возраст со вакцината на АстраЗенека. Корејската агенција за контрола и превенција на болести ...
сите 316 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пецаков: Очекуваме до крајот на неделата преку 100 илјади граѓани да дадат поддршка за фер, веродостоен и европски попис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: