Учениците од „Лазар Личеноски“ организираат изложба инспирирана од пандемијата

Учениците од ДСУЛУД ,,Лазар Личеновски” – Скопје организираат интерактивна изложба , инспирирана од последиците на пандемијата. Таа ќе биде отворена за ...
| | веќе видена | слични

Во галеријата „КО-РА“ во Дом на култура „Кочо Рацин“ – Скопје, денеска беше отворена самостојната изложба на фотографии од Никола Јовановиќ насловена „Лица и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од пластичност до фрагменти, визуелни сензации на различни медиуми, скулптурите доведуваат до поместување на уметничките дисциплини, а материјалот го одредува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изложба на група ученици од Државното средно училиште за ликовна уметност и дизајн (ДСУЛУД) „Лазар Личеноски“ ќе биде отворена вечер во 18 часот во новиот ...
| | веќе видена | слични

Современата македонска скулптура, од самите почетоци на модерниот израз, ги носи сите атрибути на жива, менлива материја, која дава можност за различни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Друштвото на ликовни уметници на Македонија ја поставува изложбата „Современа скулптура“ во уметничкиот центар АРТ ХАБ, ГТЦ 2 кат локал 306, во Скопје, којашто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал е обвинителот со кој министерот за правда, Бојан Маричиќ се сретнал во петокот и ...
сите 713 | | | веќе видена

Последно на што работи Владата е нарачка на вакцини и од производителот Астра Зенека, а ако се пресмета вкупно колку активности презедовме за да обезбедиме ...
сите 395 | | | веќе видена

Високи 63,4 проценти од граѓаните кои биле анкетирани од Институтот за стратегии, истражувања и анализи СИА ВИСТА веруваат дека постои цврт договор меѓу Зоран ...
сите 215 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 242 | | | веќе видена

Бојан Маричиќ три дена знаел за бегството на Мијалков и ништо не преземал, има ли појасен доказ за договорот Заев - Мијалков? Маричиќ ја криел информацијата ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Учениците од „Лазар Личеноски“ организираат изложба инспирирана од пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: