Затворен угостителски објект во тетовско, приведен сопственикот и три странски државјанки

Ноќеска (22 февруари) околу 00.40 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода А.А.(30) од тетовско Боговиње, чиј угостителски објект во ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

На 28.02.2021 во 21.20 часот, полициски службеници од ОВР Гостивар, во содејство со Државниот пазарен инспекторат, извршиле контрола во угостителски објект во ...
| | веќе видена | слични

Е.И. (27) од Штип е лишен од слобода зашто со употреба на сила и ја одзел чантата на својата сограѓанка М.Џ. (70). Како што соопшти МВР, Е.И. е приведен вчера ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Свадбата во селото Банско, која вчера ја прекина полицијата, била организирана на отворено, со настап на пеач и оркестар во живо, потврдуваат за МИА очевидци ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во 21.30 часот во с.Трубарево, скопско, полициски службеници од СВР Скопје сопреле патничко моторно возило „шкода“ со скопски регистарски ознаки, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал е обвинителот со кој министерот за правда, Бојан Маричиќ се сретнал во петокот и ...
сите 713 | | | веќе видена

Последно на што работи Владата е нарачка на вакцини и од производителот Астра Зенека, а ако се пресмета вкупно колку активности презедовме за да обезбедиме ...
сите 395 | | | веќе видена

Високи 63,4 проценти од граѓаните кои биле анкетирани од Институтот за стратегии, истражувања и анализи СИА ВИСТА веруваат дека постои цврт договор меѓу Зоран ...
сите 215 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 242 | | | веќе видена

Бојан Маричиќ три дена знаел за бегството на Мијалков и ништо не преземал, има ли појасен доказ за договорот Заев - Мијалков? Маричиќ ја криел информацијата ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Затворен угостителски објект во тетовско, приведен сопственикот и три странски државјанки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: