(Видео) Дино Раџа напиша песна од најубавите стихови на Балашевиќ во спомен на починатиот музичар


Легендарниот кошаркар Дино Раџа напиша песна од најубавите стихови на Ѓорѓе Балашевиќ и му ја посвети на починатиот музичар. „Луѓето како тебе никогаш не ...
| | веќе видена | слични

Сторија за легендарниот Ѓорѓе Балашевиќ објави гимназијата „Светозар Марковиќ“ во Нови Сад на својот Фејсбук профил. „Ќе се родам јас повторно. Не сум јас од ...
| | веќе видена | слични

Кантавторот Ѓорѓе Балашевиќ во животот објави стотина песни, два романи и збирка поеми и уште многу материјали кои изминатите години ги пишувал и за жал не ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Ѓорѓе Балашевиќ објави стотици песни, два романи и стихозбирка за време на неговиот живот, но и како што ексклузивно открива српски „Ало!“, славниот ...
| | веќе видена | слични

Нови Сад вчеравечер се прости од кантавторот Ѓорѓе Балашевиќ кој почина на 19 февруари на 67 годишна возраст. На панонскиот морнар му оддадоа почит со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Дино Раџа напиша песна од најубавите стихови на Балашевиќ во спомен на починатиот музичар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: