Следува стабилно и потопло време, температури до 20 степени

20 копии
7 копии

До четврток ќе преовладува сончево време. Утринските температури на повеќе места ќе се спуштаат под нула, а дневните од среда ќе бидат во пораст, најави ...
| | веќе видена | слични

Сончевото време ги раздвижи скопјани. Граѓаните велат дека ги искористуваат сончевите денови за дел од времето да го поминат на отворено.Дел од граѓаните се ...
| | веќе видена | слични

Утре ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. За време на викендот, како што информира УХМР,  ќе преовладува променливо облачно и ...
| | веќе видена | слични
10 копии
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 237 | | | веќе видена

„Последните акции што ги презеде Министерството за внатрешни работи за разбивање на организирана група која незаконски издавала патни исправи, како и заплената ...
сите 375 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека на утринскиот состанок на Кризниот штаб бил прифатен прелогот да се направи измена на Законот ...
сите 416 | | | веќе видена

Додека турската полиција денеска спроведува обемна акција и во Истанбул насекаде го бара меѓународниот мафијаш Седат Пекер, во Скопје тој се движел слободно со ...
сите 194 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Се очекува принцот Хари да не носи воена униформа на погребот на принцот Филип откога тој се повлече од своите должности во кралското семејство. Војводата од ...
сите 163 | | | веќе видена

Во спортската сала А1 Арена „Борис Трајковски“ денеска почна вакцинацијата на новинарите и медиумските работници. Во оваа прва фаза, како што изјави ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Следува стабилно и потопло време, температури до 20 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: