Списоците се полнат, пензионерите чекаат повик

Секретарот во Општата болница Охрид, Антонио Наумоски, кој преку ред ја доби вакцината за заштита од Ковид-19, вели дека нема сомнеж дека неговото разрешување ...
| | веќе видена | слични

Разрешениот секретар од Охридската болница ќе си ја прими и втората доза од вакцината против ковид-19, иако беше казнет што бил вакциниран преку ред, потврдиле ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче два дена не одговара на прашањата како информатичарот од Градската општа болница „8 Септември“ се нашол на списокот за ...
| | веќе видена | слични

Прва доза на анти-ковид вакцина попладнево ја примија 11 здравствени работници од Општата болница во Дебар кои се и најангажирани во лекување на пациенти во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На потег е Собранието каде за измените треба да гласаат пратениците. Министерот Филипче ги повика да ги поддржат.Од приватните клиники без официјален став. За ...
сите 356 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 193 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена

Денес е Светски ден на здравјето. Се одбележува секоја година на 7 април и секоја година скренува внимание на специфична здравствена тема која ги загрижува ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Списоците се полнат, пензионерите чекаат повик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: