Во Хрватска 72 новозаразени со коронавирус, 20 починати

16 копии
4 копии
2 копии

Албанската министерка за здравство и социјална заштита Огерта Манастирлиу, на денешната пленарана седница на законодавниот дом, најави дека до средната на овој ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информираше дека во изминативе 24 часа регистрирани се 234 новозаразени, 274 оздравени и уште 7 починати пациенти од коронавирус во ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 103.020, бројката на оздравени пациенти е 91.507, на починати ...
| | веќе видена | слични

Изминатите 24 часа регистрирани се нови 234 случаи на ковид-19 од 1.208 тестирања, а починаа седум лица. Починати се по двајца пациенти од Скопје од кои едниот ...
| | веќе видена | слични

Вкупно седум пациенти починаа од компликации од ковид-19, а меѓу нив и еден 68-годишен странец, информира Министерствто за здравство. Починати се и еден ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранискиот претседател Талат Џафери денеска на седница го опомена пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла од место. ...
сите 799 | | | веќе видена

Шестиот пакет на мерки, усвоен на денешната 66-та седница, опфаќа седум мерки со кои се таргетирани најпогодените сектори од корона кризата, со вредност од ...
сите 181 | | | веќе видена

Катастрофално се справуваме со корона вирусот и не треба да сме многу паметни за да дојдеме до еден таков заклучок, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 135 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче образложи дека со овој закон се ограничува сумата која пациентите ја плаќаат во приватните болници. Ограничувањата, како ...
сите 40 | | | веќе видена

Целта е да се открие дали полицијата применува неуставна или незаконска полициска контрола Главниот правобранител на САД Мерик Гарленд најави дека отворил ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Хрватска 72 новозаразени со коронавирус, 20 починати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: