Мицкоски: Одамна реков мафијата има своја држава


Имаме сериозен проблем, двајца поранешни премиери, Љубчо Георгиевски и Владо Бучковски кои, заедно, свесно ја загубија војната во 2001-ва и унитарноста на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се прашувам колку ли само силна е нашата Македонија кога ваков срам од луѓе ја воделе/водат, биле и сѐ уште се премиери. Ова прашање испровоциран од последниот ...
| | веќе видена | слични

Мастер планот на Заев за обезличена Македонија ќе го стопираме, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на Фејсбук. „Се прашувам колку ли само силна е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил денеска потести дека Заев кога можеше да добие помош за вакцини од Русија-тој ја одби. Да не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се потсети на професорот Љубиша Георгиевски. „Денес си спомнав на Професорот Љубиша Георгиевски. Каква ли само ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Никој не очекуваше поголемо обновување на односите или нешто слично кога минатата недела се состанаа Џо Бајден и Владимир Путин во Женева, згора на тоа, некои ...
сите 319 | | | веќе видена

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 394 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

На подрачјето на Центар полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција во координација со Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение ...
сите 461 | | | веќе видена

Бугарија ја повтори блокадата за Македонија, во ЕУ, се додека не се исполнат нејзините барања. Блокадата беше потврдена на денешниот редовен состанок на ...
сите 517 | | | веќе видена

Иако се уште нема официјално владино соопштение, министерот за финансии Фатмир Бесими преку фејсбук информираше дека Владата го усвоила предлогот на ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Одамна реков мафијата има своја држава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: