Грција разговара со десет земји за сертификатот за вакцинација

Министерската одлука издадена минатиот понеделник со мерките за копнените граници на Грција и забраната за влез на државјани на трети земји, од денеска е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На 26 февруари 2020 година, шефот на комисијата на епидемиолози во Министерството за здравство на Грција, Сотирис Циодрас, на вонредна прес конференција, го ...
| | веќе видена | слични

Јапонската влада размислува да им дозволи на странските спортисти да влезат во земјата по укинувањето на вонредната состојба. Според „Nikkei“, некои спортисти ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Грција дополнително ги зајакнува мерките за заштита од коронавирусот на граничните премини Евзони со Северна Македонија и Какавиа со Албанија, кои ќе работат ...
| | веќе видена | слични

Воведени се нови мерки за влез во Грција преку Евзони и Какавиа. Грција дополнително ги зајакнува мерките за заштита од коронавирусот на граничните премини ...
| | веќе видена | слични

На граничните премини, на сите задолжително ќе им се прави брз тест, вклучително и на возачите на камионите, а при позитивен резултат нема да биде дозволен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Човек почина заради нереагирање на институциите, а тие и два дена после тоа се уште си ја префрлаат одговорноста едни кај други, како денот кога требаше да му ...
сите 100 | | | веќе видена

„Ако продолжи актуелниот тренд, ќе го преоптовари нашиот здравствен систем“, рече Јенс Шпан за Ројтерс. Индија објави досега највисока бројка на ново-заразени ...
сите 414 | | | веќе видена

Вакцината на „Астра Зенека“ во земјава нема да се дава на лица помлади од 60 години. Одлуката ја донесоа нашите здравствени власти откако го разгледаа ставот ...
сите 348 | | | веќе видена

Франција денеска го премина прагот од десет милиони луѓе кои ја примија првата доза на вакцината за коронавирус. Тоа го изјави денеска премиерот Жан Кастекс, ...
сите 365 | | | веќе видена

Медиумите не се слободни, порача вчеравечер претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во „Заспиј ако можеш” на Алфа. Тој повика народот да не преќутува ...
сите 60 | | | веќе видена

Откако премиерот Зоран Заев вечерва во интервју на Канал 5 изјави дека и екс премиерот Никола Груевски со хеликоптер одел во Грција приватно, но сите молчеле, ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција разговара со десет земји за сертификатот за вакцинација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: