Анализа: Европејците повеќе штедат во време на пандемијата

Милјарди евра отписи од земјоделските деловни активности и одредбите за парница го втурнаа „Bayer“ длабоко во зоната на загуби во минатата година. Во 2020-та ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Концерт на Македонската филхармонија, со кој ќе се одбележи годишнината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев, ќе се одржи вечерва. На програмата ...
сите 116 | | | веќе видена

Во последните 24 часа бројот на оздравени од коронавирусот е неколку пати повисок од бројот на заболени. Имаме 324 заразени, и 1.178 оздравени пациенти. По ...
сите 317 | | | веќе видена

Раздвојувањето на Албанија од Македонија на патот кон ЕУ е опција за која се зборува во последно време. Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, денеска ...
сите 242 | | | веќе видена

Преговорите на Северна Македонија и Албанија за членство во Европската Унија треба да започнат што поскоро, за да се зачува кредибилитетот на процесот на ...
сите 240 | | | веќе видена

По средбата на претседателот Зоран Заев со Христијан Мицкоски пред еден месец беше договорено пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието да се откажат од блокади ...
сите 142 | | | веќе видена

Еден Азар беше на „мета“ на навивачите на Реал Мадрид по појавувањето на снимките по 2:0 поразот од Челси, каде што тој беше насмеан со своите поранешни ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анализа: Европејците повеќе штедат во време на пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: